510 254 434

N
A
P
I
S
Z

Co to jest właściwie ten home staging?


Wiele osób zadaje mi to pytanie, gdy mówię czym się zajmuję. Projektowanie wnętrz, dekorowanie to jest zrozumiałe dla każdego ale co to jest ten home staging? Dlaczego się tym zajmować, skoro tzw. home staging może zrobić sobie każdy i to zupełnie za darmo? Otóż postaram się rozwiać wasze wątpliwości.

Modyfikacja wnętrz przez home stagera

Załóżmy że sprzedajecie swój stary samochód. Ma 10 lat, zarysowania na masce i brudna tapicerkę nie mówiąc o ilości kurzu w zakamarkach wnętrza, lub o usterkach w jego funkcjonowaniu. Czy zdecydujecie się go wystawić w takim stanie do sprzedaży? Nie sądzę. Czy wypierzecie więc sami tapicerkę i usuniecie zarysowania na masce, lub dokonacie sami wszelkich napraw? Będzie ciężko osiągnąć dobry efekt a pracy przy tym mnóstwo. Dlatego najpewniej oddacie je do mechanika i specjalistów od autodetailingu, którzy uczynią z niego całkiem fajny wóz.

Tak samo jest z mieszkaniami i domami. Przestrzeń w której żyjemy jest nasza i dostosowana z reguły pod nasze potrzeby. Z reguły, bo nie zawsze tak jest i często słyszę narzekania „nie mam miejsca do pracy”, „sypialnia jest naszym magazynem”, albo zabawki dzieci są dosłownie wszędzie”. Ale nie o tym w tym wpisie.

Co to jest home staging?

Kiedy decydujemy się sprzedać lub wynająć nasze mieszkanie w którym mieszkaliśmy tyle lat, często zaczynają się schody. Często okazuje się bowiem, że potencjalny nabywca nie jest zachwycony ładnym i ustawnym w naszej opinii mieszkaniem. Wtedy zadajemy sobie mnóstwo pytań na które odpowiedź zna doświadczony home stager. Ci którzy zgłaszają się do niego są często już sfrustrowani, bo zdążyli się przekonać, ile czasu i pieniędzy stracili czekając na swojego klienta.

Efekty home staging

Kim jest home stager?

Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie i prezentacja nieruchomości i nie jest istotne to, że nam się dobrze w nim mieszkało. Funkcjonalność i estetykę powinien zawsze ocenić w pierwszej kolejności specjalista, który zauważy czasem nawet drobne rzeczy i elementy które mogą mieć ogromne znaczenie dla kupującego a my w ogóle nie zwracaliśmy na nie uwagi. Jeśli pomyślicie o tym już na początku swojej drogi prowadzącej do sprzedaży lub wynajmu, z pewnością unikniecie niepotrzebnego stresu. Pieniądze wydane na tę odmianę z pomocą fachowca nigdy nie wyniosą więcej niż obniżka ceny lub strata kliku miesięcy i niezłych pieniędzy kiedy sam nadal opłacasz wszystkie rachunki. A ile to wszystko kosztuje? Wszystko opowiem w następnym wpisie.

OD NOWA Home Staging Studio - ul. Moszyńskiego 42E | 30-698 Kraków | woj. małopolskie | NIP: 6792544947 | 510 254 434 | biuro@odnowahs.pl