510 254 434

N
A
P
I
S
Z

Aranżacja wnętrz w czasach pandemii


25.09.2020

Miało być dzisiaj o kosztach home stagingu, jednak tak dużo się ostatnio dzieje i pandemia zmienia tak wiele w naszym życiu, że spowodowała totalny przewrót w naszym myśleniu o naszych domach i mieszkaniach.

Z miejsca w którym bywamy, czasem gotujemy i w krótkich chwilach odpoczywamy, nasze domy stały się nagle centrum wszechświata. Dom stał się nie tylko naszym schronieniem , ale także miejscem gdzie pracujemy, przygotowujemy codzienne posiłki i przebywamy wspólnie 24 godziny na dobę. Zmiana ta wymusza obecnie na projektantach, całkowity zwrot w pojmowaniu przestrzeni mieszkalnej. Nagle bowiem okazało się, że nasze domy i mieszkania stały się niefunkcjonalne i potrzebują zmian. Dało się to zauważyć zwłaszcza w pierwszych tygodniach zamknięcia , gdy na sklepy internetowe budowlane i z wyposażeniem wnętrz wylała się fala klientów potrzebujących szybkiej metamorfozy swoich mieszkań.

Zauważalne stały się zmiany w pojmowaniu przydatności mebli. Kuchnia dotąd bardzo modna w wersji otwartej na salon, okazuje się niepraktyczna z punktu widzenia codziennego przygotowywania pełnych posiłków. Zaczęliśmy kupować na zapas , bo przyszłość stała się niepewna i dobrze nie zostać z pustą lodówką. A więc potrzebny jest schowek, spiżarnia, dodatkowe miejsce na przechowywanie. Jesteśmy bardziej eko, chcemy być bardziej samowystarczalni i niezależni. Dlatego mieszkanie z dużym balkonem lub ogródkiem to już „must have” naszych czasów. Hodujemy własne warzywa i zioła. Domy siedliska za miastem gdzie jest bezpieczniej znów są w cenie. A w meblarstwie stawiamy na wielofunkcyjność , mobilność. Stawiamy na jakościowo lepsze produkty które posłużą nam dłużej i będą bardziej uniwersalne także w kwestii designu.

Nasze mieszkania z wymogu czasu przeżywają więc metamorfozy i nie sądzę aby była to krótkotrwała moda. Do tego co było, a więc bylejakości mam nadzieję już nie wrócimy.

źródło:rawpixel.com

OD NOWA Home Staging Studio - ul. Moszyńskiego 42E | 30-698 Kraków | woj. małopolskie | NIP: 6792544947 | 510 254 434 | biuro@odnowahs.pl